BBC’den Sihir Tarihi Belgeseli

British Library’deki ‘Harry Potter, A History of Magic’ sergisini görmeye gidemiyor musunuz? Üzülmeyin! BBC Büyü Tarihiyle -ve elbette Harry Potter’ın harika dünyasıyla- ilgili yeni bir belgesel yarattı! Belgeselde JK Rowling kendi koleksiyonundan bağışladığı parçaları ve antik sanat eserlerinin büyülü evrenini nasıl etkilediğini anlatacak.

BBC internet sitesinde, belgeselle ilgili yayımlanan yeni açıklama programla ilgili heyecan verici, ilginç gelişmeler ortaya koydu. Anlatıcının Professor Umbridge’i canlandırmış olan Imelda Staunton olduğu ve ayrıca belgeselde oyuncular David Thewlis, Evanna Lynch, Warvick Davis, Miriam Margolyes ve Mark Williams tarafından seslendireceği Harry Potter okumalarının da yer alacağı açıklandı. Harry Potter kitaplarının ilüstrasyonlarını yapan Jim Kay de Harry Potter: A History of Magic için yeni çalışmalar ortaya koyacak. Tabii bütün bunların belgeselde nasıl yer alacağını görmek için programın yayınlanacağı tarihe kadar beklememiz gerekecek.

History of Magic’i izlemek için zaten fazla nedene ihtiyacımız yoktu; fakat bütün bu yetenekli insanların Harry Potter şerefine yaptıkları çalışmaları kaçırmaya niyetimiz yok.

Hem belgesel hem de sergi, büyünün antik kullanımının ve cadılığın, bugün J.K Rowling sayesinde aşina olduğumuz canlılara, büyülere ve iksirlere benzerliklerini ortaya koyuyor. Belgesel 28 Ekim’de BBC 2’de yayınlanacak.
Bir fikir edinmek için şu fragmana bir göz atın!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s