Fantastik Canavarlar Beyaz Perdede!

 

31104763822_b7cb917ebc_o“1926 yılında New York sokaklarında meydana gelen bazı gizemli olaylar büyücü dünyasında büyük huzursuzluk yaşanmasına neden olur. Sihirli yaratıkları bulmak ve onları kurtarmak için çıktığı küresel çapta gezisinin sonuna yaklaşan Newt Scamender New York’a gelir. Ancak Jacob Kowalski adındaki Büyüdışı istemeden Newt’ın bazı fantastik canavarlarının kaçmasına neden olur. Bir grup büyücü şimdi kayıp canavarları kimse zarar görmeden bulmalıdır; ancak bu görev onları karanlık güçlerle karşı karşıya getirecektir.”

Magizoolojist Newt Scamander New York’a geldiğinde bunun yolculuğundaki kısa bir mola olacağını düşünüyordu ama belli ki çantasında taşıdığı sihirli yaratıkların bundan pek haberi yoktu. Eğer “Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede bulunurlar”ı okuduysanız, bir çanta dolusu sihirli yaratığın New York’ta nelere sebep olabileceğini tahmin edebilirsiniz. Bu muzur yaratıklar filme inanılmaz bir renk katıyor ve her gördüğünüz yaratığı adı söylenmeden önce tahmin etme isteğinize engel olamıyorsunuz. En azından ben olamadım. Fakat madalyonun iki yüzü olduğu gibi bu şehrin bir de karanlık yüzü var ve siz daha nasıl olduğunu anlamadan bu karanlığın içine çekiliyorsunuz. Asıl güzel olan da bu.

Eğer ön yargılarınız varsa ve daha önce kötü eleştiride bulunan incelemeleri okuduysanız hepsini unutun ve ona bir şans verin! Bu film, size Harry Potter filmlerinden sonra bir özür gibi gelecek. İçinizi ısıtacak, sizi ağlatacak, ait olduğunuz dünyaya bir kapı açacak ve sizi hayal kırıklığına uğratmayacak.

Çıkış Tarihi: 18.11.2016
Gişe Hasılatı: 814 Milyon Dolar
IMDB: 7,4
Rotten Tomatoes: %73
Yönetmen: David Yates
Senarist: J.K Rowling
Oyuncular: Eddie RedmayneKatherine WaterstonAlison Sudol 
Süresi: 2 saat 13 dakika
Yapımcı Firma: Warner Bros
Fragman: https://www.youtube.com/watch?v=VYZ3U1inHA4

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s