Harry Potter Film Müzikleri Pek Yakında LP Olarak Yayında

Harry Potter hayranları için gerçekten büyülü olan günler yaşıyoruz – muggle raflarımıza Potter temalı ürünler koymak gayesinde olan Warner Bros. yetenekli ve yaratıcı ortaklarla işbirliği yaptıkça heyecan verici duyuruları neredeyse her gün alır olduk!

En son, Bloomsbury Yayıncılığın Harry Potter Kitapları’ndan serinin ek kitabı olan Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?’ın oluşturulma aşamasında olduğu duyurusunun hemen arkasından, diğer bir ek kitap olan Ozan Beedle’in Hikayeleri’ni de resimli özel baskı olarak piyasaya sunmak niyetinde oldukları haberini almıştık. Hali hazırda Felsefe Taşı, Sırlar Odası ve en son basılan Azkaban Tutsağı’nın resimli özel baskıları raflarda yerlerini almış bulunuyor.

NME’nin yayınladığı habere göre, hayranlar J.K. Rowling’in muhteşem büyücülük dünyasının farklı bir yönünü Rhino’nun 17 Kasım’da çıkaracağı ilk beş filmin müziklerinden oluşan kutulu set sayesinde plakların çarpıcı netliğinde zevkle deneyimleyebilecekler.

Filmlerin müzikleri seriyi unutulmaz bir şekilde tanımlamakta ve birçok hayran hiç şüphesiz daha ilk birkaç notadan bu unutulmaz parçaları tanıyabilir. Şen ve tuhaf melodiler mutlu ve nüktedan arka planla buluştuğunda tatmin olmuş duygusallıkla dolu bilgiç bir edayla başlarını sallarlar. Ardından müzik pürüzsüzce bir geçiş yapar ve en güçlü ve dokunaklı sahnelerin tüm duygusal derinliklerinin beden bulmuş haline gelir. Ve tabii ki, destansı doruk anlarında gerilim ve yoğun çarpıcılıkla dolup taşmaktan asla şaşmaz!


John Williams (FT, SO, AT), Patrick Doyle (AK) ve Nicholas Hooper (ZY) tarafından besteleln eserler gerçekten harikalar, ve piyasaya sürülecek olan yeni plak versiyonlar her Potter hayranının ve müzik meraklısının koleksiyonunda bulunması gereken parçalar.

NME bu fevkalade, akıldan çıkmayan ve duygu dolu enstrümental parçaların yanında, setin Ateş Kadehi’nde geçen fantastik baloda sahne alan ve Radiohead ve Pulp tarafından sergilnenen Acayip Kızkardeşler adlı grubun da 3 adet şarkısını içereceğini açıkladı.

Harry Potter ve Felefe Taşı’nın film müziklerini açıp bir dinleyin, ve sizi Privet Drive’daki merdivenin altındaki dolaba, Diagon Yolu’na, King’s Cross’a ve 9 ¾ numaralı perona, Büyük Salon’dan Quidditch sahalarına ve bütün o büyüleyici mekanlarıyla Hogwarts’a geri götürmesine izin verin.

Sonra da 17 Kasım’da çıkacak olan bu seti almak için hemen harekete geçip geçmeyeceğinize ya da bu seti yılbaşı listenize mi ekleyeceğinize bir karar verin!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s