Harry Potter ve Melez Prens

LUN_OS_ENG_HPE6

“Lord Voldemort’un dönüşü gerek Muggle gerek büyücüler dünyasını kasıp kavurmaktadır ve artık Hogwarts eskiden olduğu gibi güvenli bir liman değildir. Harry kalede yeni tehlikelerin kol gezdiğinden şüphelenirken, Dumbledore hızla yaklaştığını bildiği nihai savaş için onu hazırlamaya kesin kararlıdır. Trajedi pusuda beklemektedir ve Hogwarts bir daha asla eskisi gibi olmayabilir.”

 

 

Badiparmak Ne diyor?

 Yine iki senelik bir hasretin ardından gelen bir film daha: 2009 senesinde yayına giren Melez Prens’in senaryosu, artık ismini ezbere bildiğimiz Steve Kloves. Bu yıl bizimkiler için oldukça zor geçecek bir yıl; Hogwarts eskisi gibi değil ve Voldemort’un takipçileri muggle dünyasında bile karanlıklarını görülebilir şekillerde yaymaktalar. Hogwarts’ın kadrosundaki sarsıntılar, muggle dünyasında art arda gerçekleşen felaketler ve bunlara karşı birlikte savaşmaya kararlı Harry ve Dumbledore. Teknik detaylar açısından Yates’in tarzını seviyorum; metro istasyonu sahneleri ve bu sahnelerdeki kompozisyonlar olması gerektiği gibi yansıtıyor içinden geçilmekte olan, daha da karanlık günlerin habercisi bu kasvetli film. Sanırım Helena Bonham Carter’ın da Zümrüdü Anka Yoldaşlığından beri film serilerine kattığı ‘rengi’ inkâr edemeyeceğim, zira bu kadını ekranda seyretmek gerçekten büyük bir keyif.

Filmin Çıkış Tarihi:

İngiltere: 7 Temmuz 2009

ABD: 8 Temmuz 2009

Türkiye: 17 Temmuz 2009

Imdb Puanı: 7,5

Rottentomatoes Puanı: %84(tomatometer) %77 (seyirci)

Yönetmen: David Yates

Senaryo Yazarı: Steve Kloves

Başrol Oyuncuları: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Michael Gambon, Alan Rickman, Helena Bonham Carter, Maggie Smith, Robbie Coltrane,

Film Süresi: 153 dk.

Yapımcı Firma: Warner Bros., Heyday Films

Hasılat: 301,959,197 USD

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s