“Ozan Beedle’ın Hikayeleri”nin Resimli Özel Baskısı Geliyor

Bloomsbury Yayıncılık tarafından yayınlanan Harry Potter Kitapları, bugün J.K. Rowling’in yazdığı “Ozan Beedle’in Hikayeleri” adlı kitabın resimli özel baskısının önümüzdeki günlerde yayınlanacağını duyurdu. Yeni versiyonun ödüllü çizer Chris Riddell tarafından resmedileceği ve 2 Ekim 2018’de yayınlanacağı açıklandı!

Bloomsbury’nin resmi duyurusu aşağıdaki şekilde:

J.K. Rowling’in uluslararası çocuklara yardım derneği olan LUMOS yararına satışını gerçekleştirdiği OZAN BEEDLE’IN HİKAYELERİ adlı kitabının tamamen renkli versiyonunun Chris Riddell tarafından resmedileceğini açıklamaktan büyük bir heyeccen duyuyoruz! 2 Ekim 2018’de yayınlanacak olan Büyücü Dünyasının bu klasiği sayısız ödül sahibi Riddell tarafından geniş renki bir hediye baskısıyla görkemli bir şekilde yeniden tasarlanacak! Sabırsızlanıyoruz!

Tamamı ünlü çizer Jim Kay tarafından resmedilen Harry Potter ve Felsefe Taşı: Resimli Özel Baskı, Harry Potter ve Sırlar Odası: Resimli Özel Baskı, ve en son yayınlanan Harry Potter ve Azkaban Tutsağı: Resimli Özel Baskı’dan sonra bu kitap Rowling’in eserlerinin özel resimli baskı serisine eklenen en yeni üye olacak.

DD49BCE0-E980-4918-A8C5-005102EDF29E

Bloomsbury de bu yeniden tasarlanmış baskıların hayran kitlesi arasında ne kadar popüler olduğunu fark etmiş olacak ki Azkaban Tutsağı’nın tanıtımını yapmak için kitabı çizeri Kay’in katıldığı dört tanışma etkinliği düzenleyerek piyasaya sundu.

Harry Potter serisinin başarısı o kadar büyük oldu ki Bloomsbury bu yılın başlarında Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? adlı kitabı da resimli özel baskı olarak yayınlama niyetinde olduklarını duyurmuştu. Bu versiyon da Olivia Lomenech Gill tarafından çiziliyor. Geçtiğimiz günlerde Gill ve Kay ile üzerinde çaıştıkları eserler hakkında röportaj yapan Leaky şunları belirtti:
Bize iki çizerin de devasa sayfalar üzerinde çalıştıkları, Harry Potter kitaplarının yüzlerce sayfadan oluştuğu ve Fantastik Canavarlarda ise resmedilmesi gereken bir miktar(!) canavar olduğu göz önüne alındığında resimli özel baskılarda gördüklerimizin orijinal çalışmaların sadece çok küçük bir parçası olduğu, bütün bunların üstesinden gelmesi inanılmaz derecede bir görev olduğu ve yapılan işin kesinlikle büyük bir takdiri hak ettiği söylendi.

Riddell de büyük olasılıkla bu hayranlık uyandıran ve heyecan verici tasvir sürecini takip edecektir. Şimdiye kadar gördüğümüz karmaşık, renkli ve güzel yorumlamalara verilen özeni düşündüğümüzde, serinin bu ek kitabının da aynı sevgi dolu muameleyi göreceğinden ve büyülü sonuçlar alacağından kuşkumuz yok.

Riddell’in “Üç Kardeşin Hikayesi”ni yorumunun ve Harry Potter ve Ölüm Yadigarları filminde sunulan karanlık ve minimalist fakat harikulade bir şekilde garip versiyonun arasındaki farkları görmek ise özellike ilginç olacak. Filmde gördüğümüz anlatım büyüleyiciydi ve aynı hikayenin yeni ve eşit derecede ilgi çekici bir şekilde anlatıldığını görmek fevkalade olacak.

Ya siz Ozan Beedle’in beş hikayesinden hangisini resmedilmiş görmek için sabırsızlanıyorsunuz?

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s