Söyleşi: Harry Potter’ın Edebiyattaki ve Mitolojideki Akrabaları

Bilirsiniz, Harry Potter ve Büyücülük Dünyası’dan ilk andan itibaren içimize işleyen kelimelerin her birinde Kutlukhan Kutlu ve Sevin Okyay’ın sihirli dokunuşları var. JK Rowling’in sözcüklerini sadece iş olarak görmeyen bu yolculuğun derinliklerine inmeyi seven iki edebiyat sihirbazı şimdi yine harika bir etkinliğin içindeler. Kutlukhan Kutlu ve Sevin Okyay 4 Kasım 2017’de, Zorlu PSM Ana Tiyatro’da “Harry Potter’ın Edebiyattaki ve Mitolojideki Akrabaları” başlıklı söyleşide bizlerle buluşacaklar. Söyleşinin resmi duyurusu şöyle:

Harry Potter serisi çevirmenleri Sevin Okyay ve Kutlukhan Kutlu ile Harry Potter’ın edebiyattaki öncülleri ve benzerleri (örneğin Ursula K. Le Guin, Tolkien, Charles Dickens, hatta Kemalettin Tuğcu!, Philip Pullman); Harry Potter’ın mitolojideki kökleri ( özellikle Nordik mitoloji ve Kelt mitolojisindeki, İngiliz masal ve efsanelerindeki kökleri) ve Harry Potter’ın dilini şekillendiren esin kaynakları (örneğin terimlerin ve isimlerin geldikleri yerler) hakkında fantastik bir söyleşi için 4 Kasım Cumartesi günü Zorlu PSM Ana Tiyatro’da buluşuyoruz. Söyleşi ücretsiz ve tüm Harry Potter severlere açıktır.


Son derece heyecan verici, değil mi! Biz tüy kalemlerimizi, uzayan kulaklarımızı ve resmi cüppelerimizi hazırladık; BadiParmak ekibinden Sahra, söyleşi boyunca orada olacak ve ardından gözlemlerini bize aktaracak. Siz de bu etkinliğe katılmak ister misiniz?. Evet mi? Eh, hadi öyleyse muziplik 4 Kasım’da PSM’de.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s