Karakter Fanzin: Severus Snape

BadiParmak Fanzin, ilk sayısını Severus Snape’e ayırdı. Peki nedir bu allasen? Eh, buyrun..

BadiParmak Fanzin:
Harry Potter Serisi ve Büyücülük Dünyası bizlere, gerçekten daha gerçek ve yakınımız olan herkesten daha yakın onlarca kişiyle tanışmak imkanı verdi. BadiParmak Fanzin de bu sihirli karakterleri yakından tanımak isteyen herkes için bir başlangıç yayını olarak tasarlandı. Muziplik bu yeni çalışmamızla devam ediyor…


Fanzin – Severus Snape …bağlantı için tıklayınız…


SEVERUS SNAPE

Doğum Tarihi ve Yeri

9 Ocak 1960 – Spinner’s End

Okulu ve Binası

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu – Slytherin Binası

Patronus

Gümüş Maral

Ailesi

Tobias Snape – Eileen Prince

Becerileri

İleri Düzey İksir Yapımı, Zihnefend, Kara Büyü ve Karanlık Sanatlara Karşı Savunma

Ölüm Tarihi ve Yeri

2 Mayıs 1998 – Bağıran Baraka


İKSİR USTASI

Severus Snape, Hogwarts’ta eğitim görmeye başladığı ilk günden itibaren iksir yapımındaki olağanüstü becerisi ile dikkat çekti. İksir sanatının inceliklerinde derinleşen ‘Melez Prens’ daha sonra Hogwarts’ta yıllarca İksir dersleri verdi.

 


 

SEVERUS & LILY:
İki çocukluk arkadaşının sonsuza dek sürecek ve mutlu sonla bitmeyecek olan aşk hikâyesi
Spinner’s End’de yaşayan tuhaf görünümlü ve ilgisiz bırakılan bir çocuk olan Severus, acı içinde büyüyen pek çok çocuk gibi iyi bir gözlem yeteneğine sahipti. Lily Evans da Severus ile aynı çevrede yaşayan bir Muggle çocuktu. Severus, Lily’nin bir cadı olduğunu farketmişti. Dışlanmış bir çocuk olarak Severus, Lily’den gördüğü dostluğa sıkı sıkıya sarıldı. İkili Hogwarts’a birlikte gittiler. Ayrı binalarda olsalar da Severus ve Lily dostluklarına ve zaman ilerledikçe aralarında beliren yakınlaşmaya sahip çıktılar. Ta ki, Potter ve arkadaşlarından zorbalık gördüğü günlerden birinde istemeyerek Lily’nin kalbini kırdığı güne dek. O andan sonra Lily Severus’u affetmedi ve Severus, mutsuz ömrünün sonuna dek Lily’ye olan aşkına sadık kaldı ve yaşamını onun oğlu için feda etti.

 

EN CESUR ADAM
Albus Severus,’ dedi Harry usulca, Ginny’den başkasının duyamayacağı şekilde; Ginny de düşünceli davranarak şimdi trende olan Rose’a el sallıyormuş gibi yaptı. ‘Sana Hogwarts’ın iki müdürünün adı verildi. Bunlardan biri bir Slytherin’di ve büyük ihtimalle ömrümde tanıdığım en cesur adamdı.
– Harry Potter ve Ölüm Yadigârları

YALNIZ KALAN ÇOCUK
Çocukluktan itibaren yalnızlık ve aşağılanmaya maruz kalan Severus Snape için, Hogwarts yılları da beklediği gibi geçmedi. Okula gitmek ve ailesinden kurtulmak isteyen Severus, Hogwarts’ta James Potter ve arkadaşlarından daima zorbalık gördü. Akran zorbalığı ve yalnızlık, Severus’u Lord Voldemort taraftarı olan gençlere yakınlaştırdı. Nihayetinde tek dostu Lily de onu terk ettiğinde, Severus Snape karanlık tarafa geçti.

 

TARAF ve TARAFSIZLIK
Karanlık Lord’un yükselişi sırasında Ölüm Yiyenler safında olan Severus için savaş kişiseldi. Motivasyonu, bastırılmışlığına rağmen kabul görmekti. Voldemort’un emrindeyken hayatta sevdiği tek insanın, Lily Potter’ın öldürülmesine neden olan haberi Voldemort’a veren kişi oldu. Bu hatanın ardından yaşadığı acıyı asla dindiremedi. O günden sonra ömrünü Dumbledore’un safında savaşmaya ve Harry Potter’ı korumaya adadı

AKIL ve CESARET
Sağ Kalan Çocuk için bir koruma görevinde bulunmak ve Voldemort karşısında Dumbledore’un emriyle ajanlık yapmak Snape için sadece duygusal bir yük değildi. Tüm zamanların en büyük karanlık büyücüsünü kandırmak ve kendi duygusal umutsuzluğu içinde iki tarafta da kabul görmeden doğru bildiği için savaşmak büyük bir beceri, akıl ve cesaret işiydi. Severus Snape, karşılaştığı hayatın tüm bedellerini ödemeyi kabul etmişti.


Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s